JAROSLAV JIRÁŇ - Výroba lodí a plavidel, zámečnictví, kovovýrobaVěry Junkové 503, 530 03 Pardubice, tel.: +420 466 937 009, fax: +420 466 937 008, mob: +420 603 211 814, mail: jaroslav.jiran@tiscali.cz, web: www.jiran.cz

Malé plavidlo pro turisty a cyklisty „ Cykloloď LIPAN "

Jedná se o malé plavidlo,určené především k přepravě turistů s jízdními koly. Jeho konstrukce je podřízena současné přepravě jízdních kol a to až do maximálního počtu 11 cestujících. Řešení je dvoupodlažní, v dolní části jsou umístěny kola ve stojanech a v horní místo pro 11 sedících osob. Nástup na plavidlo je z obou stran na přední sníženou palubu a rovněž přes příď lodi při přistání kolmo ke břehu. Kola jsou svedena dolu šikmým sjezdem na levoboku a nástup na horní palubu je schodištěm na pravoboku. Sedadla jsou opatřena opěrkou zad. Řídící stanoviště je v zadní části na vyvýšené podestě a přechod na příď je po oboustranných ochozech za zády sedících pasažérů. Pro bezpečnost je nad opěrkami přídržné madlo.

Záď plavidla je oproti přídi zvednuta s minimálním dostačujícím prostorem pro kontrolu závěsného motoru, který je umístěn ve vytvořeném výklenku. Přístup k motoru z plošiny řídícího stanoviště je pomocí stupaček na obou stranách plavidla. V palubě je výklenek pro potřebné sklopení motoru. V prostoru zádě je umístěna elektrocentrála a baterie. Z důvodu zlepšení ovladatelnosti a zvýšení ocharny závěsného motoru byla v roce 2019 záď přepracována a prodloužena o 1,6m.

Potřebné vybavení lodním inventářem a záchrannými prostředky je umístěno v odklopných sedadlech a v prostoru pod ovládacím stojanem po obou stranách. Prostory pod příďovou palubou jsou využity pro uskladnění provozního materiálu a zařízení a je zde umístěn balast. 

Hlavní technické parametry plavidla:

Délka původní: Lmax = 9,70 m Délka po přestavbě: Lmax = 11,30 m
Výška boku: H = 0,95 m Šířka: Bmax = 2,50 m
Max. ponor: Tmax = 0,60 m Největší výška: Hmax = 3,60 m
Výkon motoru: P = 18 kW Počet cestujících:  11 + 1

 

 

 

Provozováno CMS / E-shop (c)2020 Czechproduct.cz s.r.o. | WebCare | Mapa webu | Cookies